Kategorie produktů

MelnikVilla Melnik je rodinné vinařství, které pokračuje ve 200let staré historii v pěstování révy a výroby vína. Potomci dnešních vinařů zásobovali vysoce kvalitním vínem nejslavnější obchodníky s tímto zbožím v době, kdy víno z regionu Melnik bylo vysoce žádané milovníky tohoto vína po celé Evropě, od Istanbulu až po Londýn.

Sklizeň z roku 2007 byla první, kterou poskytly nově vysazené vinice. Víno bylo vyrobeno a nalahvováno s spřáteleným vinařským družstvem ve vesnici Harsovo pod odborným dozorem enology Kosty Kostova. Od roku 2009 Villa Melnik spolupracovala s vinařstvím Sintica a dá se říci, že pod vedením zkušené enoložky Valerie Stojevy byla z těch nejkvalitnějších hroznů vyráběna unikátní vína neopakovatelné chutě. Od roku 2013 jsou hrozny zpracovávány na vlastní technologické lince přímo ve vinařství.

Hrozny jsou sklízeny ručně a jednotlivé bobule jsou přebírány tak, aby se k dalšímu zpracování dostaly pouze ty zdravé. Jelikož vinařství se nachází uprostřed vinohradu, jsou hrozny zpracovávány ještě ten samý den, kdy byly sklizeny. Ke kvašení dochází v moderních tancích z nerez oceli nebo v dubovém “bariku”, čímž se daří v plné míře zachovat barvy, aroma a chuťové charakteristiky původní suroviny. Vinaři Villa Melnik používají ušlechtilé kultury kvasinek, které napomáhají kompletnosti kvasného procesu a excelentním organoleptickým vlastnostem vína.

Elitní řada AplauZ

Vína z vybraných hroznů, pozoruhodné hustoty a příjemně kořenité chuti, která zrála 9 měsíců v dubových sudech. Jsou vhodná k archivaci a mají potenciál k dalšímu rozvoji.

Řada Bergulé

Prestižní řada vyzrálých a vyvážených vín s výrazným tělem. Červená vína zrála alespoň 3 měsíce v dubových sudech. Lehce rozpoznatelná díky čerstvým a zároveň jemným aromatům, delikátní chuti po červeném a černém bobulovitém ovoci, medu a vanilky. Příjemně dlouhá dochuť.

Řada Family Tradition (Rodinná tradice)

Vysoce jakostní dobře vyvážená vína, plného těla, která zrála v dřevěných sudech. Disponují příjemným aroma červeného a lesního ovoce, s dlouhou dochutí. Výborně se hodí k tmavému masu, zvěřině, sýru, ale také k vegetariánským pokrmům - fazoli, těstovinám a zelenině.