Kategorie produktů

Pivovar HolbaV nádherném prostředí Jeseníků, v Holbě u Hanušovic, zakládá mladý sládek Josef Müllschitzký moderní parní pivovar a to v roce 1874. V roce 1881 se stali většinovými majiteli pivovaru Oberleithnerové a nový člen společenstva dr. Karl Chairi. Situace si vyžádala nový název společnosti Brauerei von Chairi & Co. zu Hannsdorf-Halbseite.

Do akciové společnosti se spojily pivovary v Třemešku, Šumperku a v Hanušovicích, který získal největší podíl akcií v nové společnosti s názvem Nordmährische Brauerei und Malzfabriks Aktiengesellschaft in Mährisch Schönberg a to v roce 1906. V meziválečném období měla produkce Hanušovického pivovaru vzestupnou tendenci. V průběhu let se pivovar z hlediska kvantity produkce propracoval na třetí místo. I přes nedostatek surovin během války si pivovar stále udržuje vysokou kvalitu svého piva a vydává nové akcie.

 

V roce 1948 dochází k znárodnění a přináší nové jméno: Pivovar Hanušovice, n.p.". O rok později se společně s pivovarem Litovel stali součástí společnosti Hanácké pivovary a.p. Přerov". V roce 1960 byla do provozu uvedena nová spilka, proběhla úprava ležáckých sklepů, zřízena filtrační stanice a instalováno skleněné potrubí. Pivovar Holba společně s pivovarem Litovel se stali součástí holdingu Severomoravské pivovary, n.p. Přerov.

V listopadu roku 1983 byla uvařena první zkušební várka piva Šerák. Do nabídky pro zákazníky byl Šerák jako první jedenáctka na trhu v tehdejším Československu trvale zařazen od ledna roku 1984. V devadesátých letech k nejvyznámější investici patřilo zajištění vlastního zdroje mimořádně kvalitní vody a v roce 1996 byl zahájen provoz plnící linky pro nerezové sudy.

V roce1996 vznikla samostatná společnost Pivovar HOLBA, a.s. Hanušovice, která je do dnešních dnů dceřinou společností PMS Přerov, a.s. společně s pivovar Zubr a.s. Přerov a Pivovarem Litovel a.s.Země původu
Šarže
Typ obalu
Barva
1 - 9 / 39
1 - 9 / 39