Kategorie produktů

Pivovar KlášterPivovar Klášter dostal své jméno podle kláštera řádu Cisterciáků, který byl založen ve druhé polovině 12. století, pravděpodobně už v roce 1177. Velkolepý klášter tehdy patřil k nejvýznamnějším církevním objektům ve střední Evropě. Do dnešních dní se ovšem z kláštera, vystavěného ve stylu francouzské gotiky, zachovala pouze brána s překrásným portálem, která stojí na nádvoří současného pivovaru. Pivo začal jako první v Klášteře vařit Jiří Labouňský z Labouně, který si zde nechal vystavět renesanční zámek. Jeho pivovar vznikl v roce 1570. Nestál však na místě toho stávajícího nahoře na kopci, ale dole u jeho úpatí.
V roce 1612 kupuje panství majitel blízkého Mnichova Hradiště, pan Václav Budovec z Budova. Ten byl jedním z 27 českých pánů, popravených v roce 1621 po bitvě na Bílé Hoře na pražském Staroměstském náměstí. Jeho majetek poté přešel do rukou Albrechta z Valdštejna. Rod Valdštejnů byl majitelem zdejšího panství i pivovaru až do roku 1945. V roce 1864 zde rod Valdštejnů nechal zbudovat jeden z nejmodernějších pivovarů své doby. Koncem 19. století patřil pivovar Klášter mezi sedm největších pivovarů v českých zemích. Budovy postavené před necelými 150 lety slouží výrobě piva dodnes. Pivovar Klášter dnes patří do společnosti Pivovary Lobkowicz – společnosti, která vlastní i několik dalších regionálních pivovarů. Cílem této společnosti je návrat k tradici českého pivovarnictví: vaření poctivého piva z kvalitních surovin a tradiční technologií.
Snahou všech zaměstnanců, kteří se o pivo Klášter dnes starají, je vařit pivo prvotřídní kvality a poskytovat nadstandardní služby za příznivých obchodních podmínek všem svým partnerům.Země původu
Šarže
Typ obalu
Barva
1 - 9 / 11
1 - 9 / 11