Kategorie produktů

Pivovar StarobrnoPivo se v Brně začalo vařit před více než 750 lety. Václav I. v roce 1243 udělil městu královská privilegia, mezi něž patřilo i právo vařit pivo.

V roce 1323 založila osvícená královna Eliška Rejčka ve Starém Brně cisterciácký klášter. Klášter prodával produkty vlastního hospodářství – také i pivo.

Významný mezník v historii pivovaru představuje také konec 18. století. Konkurz na sládka do Městského pivovaru v Brně tenkrát vyhrál proslulý průkopník a zakladatel moderní výroby piva v Čechách a na Moravě – František Ondřej Poupě. Strávil zde poté celých 7 let, během nichž se dále věnoval rozvoji pivovarnictví, zavedl v brněnském pivovaru teploměr, pivní váhu a otevřel 1. pivovarnickou školu.V druhé polovině 19. století dochází v našich zemích k rozmachu pivovarnického průmyslu.

Poslední majitelé klášterního pivovaru Josef Mandel a Herrmann Hayek se rozhodli postavit nový moderní pivovar. Stavba byla zahájena v roce 1872 a již tehdy se jí říkalo „starobrněnský pivovar“. Pivo, které se začalo vařit, bylo známé jako „starobrněnské“. ž před první světovou válkou vařil starobrněnský pivovar světlé a černé pivo 10°, ležák 11°, Březňák 12°, světlé a černé 14°, a dokonce i pivo Porter 20°. Svými speciálními pivy bylo Starobrno pověstné i v minulém století. Kromě tradičních výčepních piv vyrábělo čtrnáctistupňové pivo Baron Trenck a pivní pálenku Bier Brand.

V polovině 90. let začíná rozsáhlá rekonstrukce areálu a modernizace technologií. Díky modernizaci dnes pivovar Starobrno patří k nejmodernějším podnikům svého druhu v České republice, i přesto však vaří dle tradičních receptur. Portfolio Starobrna tvoří tradiční výčepní piva (světlé, černé, řezák), ležák, pivní speciál Baron Trenck, nefiltrovaná kvasnicová třináctka, unikátní speciální Zelené pivo a Modrá Kometa. Velké oblibě se mezi spotřebiteli těší jedenáctistupňové Medium. Od 3.3.2012 se ve Starobrnu vyrábí i nepasterizované pivo. Nepasterizované Starobrno si díky nahrazení procesu pasterizace a použití unikátního mikrofiltru déle udržuje své původní vlastnosti přírodního nápoje, čerstvou a přirozenou chuť.Země původu
Typ obalu
Barva
1 - 3 / 3
1 - 3 / 3