Kategorie produktů

Vinařství Augustiánské sklepySpolečnost NEOKLAS a.s. , založená v roce 1995, se nachází v malebné Jihomoravské obci Šardice, 11 km jihozápadně od města Kyjova.

Představuje řadu vín pod značkou Augustiniánský sklep. Navazuje tak na dlouholetou tradici řádu brněnských Augustiniánů, kteří svého času v obci působili na místní barokní rezidenci z roku 1742. Byli jedni z prvních, kteří v Šardicích vysadili vinice a začali s výrobou odrůdových vín. Přesvědčeni o tom, že poloha v srdci Slovácka s vhodnými půdními a klimatickými podmínkami dává předpoklad pro vznik kvalitních vín, se potvrdila. Viniční tratě jako např. Dubový – Červenice, Kameny, Hejdy vždy patřily mezi nejlepší.

Vinařství produkuje širokou škálu odrůdových vín jakostních a vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální, a to především Rulandské bílé, Rulandské šedé, Muškát moravský, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Frankovka, dále pak Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Neuburské, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Zweigeltrebe, André, Cabernet Sauvignon, Merlot, Neronet a Rulandské modré.

V roce 2012 se společnost rozrostla koupí společnosti Vinný sklep Sovín spol. s r.o. Již více než 6 století se na úbočí Chřibů pod majestátným hradem Buchlov pěstuje vinná réva. Sovínské vinice patří k nejseverněji položeným v moravském vinařském regionu v katastru obcí Újezdec u Osvětiman, Osvětimany, Boršice u Buchlovic a Ořechov u Uherského Hradiště.Vína z nich se vyznačují jemným buketem, plností, typickou kyselinkou nezaměnitelným charakterem.Země původu
Typ obalu
Cukernatost
Barva
Přívlastek
1 - 2 / 2
1 - 2 / 2