Kategorie produktů

Vinařství Rakvice

Domovem společnosti je malebná vinařská obec Rakvice, která má dlouholetou vinohradnickou tradici a rozprostírá se v srdci úrodné vinařské oblasti jižní Moravy. Historické kořeny společnosti sahají až do roku 1886. V té době se v Rakvicích usadil praděd nynějšího majitele firmy se synem Oldřichem. Zde začal pěstovat vinnou révu především v trati Krefty, která je výjimečná především odolností vůči jarním i zimním mrazům. Vinice v této lokalitě jsou trvalým zdrojem kvalitní suroviny pro výrobu bílých i červených vín. Svahovité pozemky, půdní složení a zejména klimatické podmínky nejen v této trati, ale i v tratích Kozí horky a Trkmansko, umožňují reduktivním řezem a odbornou prací ve vinicích docílit velmi dobré cukernatosti a aroma hroznů jako základ pro výrobu kvalitního vína. V těchto viničních tratích je pěstováno široké spektrum odrůd bílých i červených vín.

Zakladatelem vinařství je Oldřich Michlovský. Vinařství v současnosti obhospodařuje v integrované produkci přibližně 18 ha vinic, z toho je i část vinic v režimu ekologického ( BIO ) vinařství.

Vinařství obhospodařuje převážně vlastní vinice na kterých jsou vysazeny ty nejoblíbenější odrůdy pro výrobu převážně přívlastkových vín jako jsou odrůdy bílé Sauvignon, Chardonnay, Tramín červený a Rulandské šedé, Pálava, Hibernal, Malverina nebo Ryzlink rýnský.Země původu
Typ obalu
Cukernatost
Barva
Přívlastek
1 - 9 / 19
1 - 9 / 19