Kategorie produktů

Vinařství Regina CoeliPan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu – víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé.

Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská)
a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay.

Vyráběná červená vína jsou: Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Rulandské modré, André a Merlot. Z bílých vín pak: Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Pálava, Rulandské šedé, Chardonnay a Sauvignon. Rosé z Frankovky Vám přinese skvělé osvěžení. Posledním krokem před tím, než lahve s vínem opustí mateřský sklep, je opatření etiketou. Reginu Coeli (Královnu nebes) pro ně navrhl brněnský grafik Pavel Brabec. Věří, že Vás etiketa osloví. Výsledky práce se zrcadlí jednak v tom, že se vína dobře prodávají a zároveň i v ocenění na soutěžích (Valtické vinné trhy, Vinex, Vino-forum, Sauvignon Forum…).Země původu
Typ obalu
Cukernatost
Barva
Přívlastek
1 - 9 / 38
1 - 9 / 38