Kategorie produktů

Vinařství ZborovskýVinařství V & M Zborovský bylo založeno v roce 2001 dvěma bratry s podporou svého otce. Je to firma ryze rodinného charakteru.
Nejprve jsme víno vyráběli v domácím malém sklepě pro vlastní potřebu. Poté od založení firmy v pronajatém, a později koupeném rozvětveném sklepě ve Velkých Pavlovicích poblíž kostela. V roce 2007 jsme přesunuli výrobu vína do 6 km vzdálené Vrbice. Zde máme pronajaté rozsáhlejší podzemní prostory. Sklepení ve V. Pavlovicích postupně upravujeme na prodejnu vín, posezení ve vinném sklepě a na pořádání akcí s vinařskou tématikou.

Vinohrady jsou lokalizované ve vynikajících polohách katastrů Velkých Pavlovic a Bořetic. Révu vinnou pěstujeme co nejvíce ekologicky.Snahou jejich vinařství je vyrábět kvalitní přírodní vína a ekologicky přistupovat nejen k pěstování révy vinné.

Dnes obhospodařujeme 18 ha vinic vlastních i pronajatých. Mezi pěstované odrůdy patří: Chardonnay, Frankovka, Modrý Portugal, Muškát Ottonel, Rulandské bílé, Rulandské modré, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské zelené, Zweigeltrebe. Výhledově počítáme s výsadbou dalších odrůd.Země původu
Typ obalu
Cukernatost
Barva
Přívlastek
1 - 9 / 16
1 - 9 / 16